Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Náhrdelníky s drahými kameny
  3. Jaspis červený náhrdelník

Jaspis červený náhrdelník

Prodáno

Tento jaspis červený původem z Jižní Afriky splňuje podmínky kategorie kvality topselect ve svém druhu hlavně proto, že byl pečlivě vybrán pro zajímav... celý popis
Cena před slevou
489 Kč
Nejsme plátci DPH
395 Kč
Momentálně není k dispozici
číslo produktu: 2013
Kompletní specifikace

Tento jaspis červený původem z Jižní Afriky splňuje podmínky kategorie kvality topselect ve svém druhu hlavně proto, že byl pečlivě vybrán pro zajímavou atraktivní kresbu, kvalitní barvu a zpracování.

Náhrdelník s přívěskem precizně vyvedeným v jemném macrame opletu subtilního typu, doplněný o bavlněnou šňůru se stahovacími uzly, celkově v designu barvy kamene samotného jako odvážný exkluzivní módní doplněk a naše originální ruční práce.

Oplet poprvé v červené barvě, vydařený experiment.

Jaspis červený je odrůda chalcedonu, co je obecný název pro vláknitý kryptokrystalický křemen. Chalcedonová hmota vzniká postupnou sedimentací křemičitých roztoků, které byly vyplaveny z mateční horniny. Jaspisy často tvoří celé bloky mezi vrstvami usazených hornin, mnohdy obsahují zkamenělé schránky živočichů nebo bakterií. Podle složení okolních hornin se různí také složení jednotlivých druhů jaspisů. Obsahují až 20% jiných látek než SiO2. Barvu červeného jaspisu způsobují oxidy železa obsažené v křemičité hmotě. Největší naleziště červeného jaspisu jsou v Jižní Africe, Indii, Rusku a Brazílii. V České republice je hojný v Podkrkonoší, nachází se spolu s acháty v Nové Pace, Železnici a Kozákově. Slovo jaspis je pravděpodobně egyptského původu a jeho varianty v jazycích starověkých civilizací svědčí o rozšířené znalosti a využití tohoto kamene. Jaspis byl hojně užíván už v kulturách oblasti Mezopotámie a Blízkého východu pro zhotovení nástrojů a především pro ornamentální účely. Červený jaspis byl běžným materiálem k výrobě korálků, amuletů, přívěšků, hrotů šípů a těžítek.

Parametry
kvalita produktutopselect
hmotnost17,6g
velikost přívěskustřední
typ opletusubtilní
Naše přednosti

Každý kus má vlastní autentické zobrazení a přesné parametry.

Každý kus má svoji objektivní specifikaci a hodnocení kvality.

Náhrdelníky jsou náš design a naše ruční výroba.

Se zákazníky komunikujeme co nejvíc osobně a jednotlivě.

Recyklujeme obalový materiál a myslíme ekologicky.

Důležité informace

Pro objednávky ze států s měnou EUR zvolte vpravo nahoře měnu EUR.

Po dohodě jsme schopni odeslat zboží po celé EU a zasíláme po platbě předem.

Zákaznická linka ARTSELECT
Peter Komarňanský
Všechna práva vyhrazena ARTSELECT.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz