Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Tematické obrazy
28.10.2017
Komentáře (0)

Tematické obrazy

Segment tematické obrazy je cyklus obrazů zobrazujících základní duševní pocity člověka, základní myšlenky a ideje, zjednodušeně takzvané elementární témata. Vznik cyklu iniciovalo oslovení mého dobrého přítele právníka a psychoterapeuta s žádostí výtvarně zobrazit první dvě základní témata "Okamih když člověka něco přesáhne", "Stav klidné mysli" a umožnil realizaci, za co mu děkuji.

Principem konstrukce zobrazení určitého tématu (podle názvu obrazu) je aplikace pracovního postupu, který za použití archetypů, prasymboliky ideálně až "elementární symboliky" a všeobecného vnímání geometrie, barev, tvaru, fyzikálních zákonitostí a jiných zobrazovacích vstupů, téma čitelně zobrazí, s důrazem na minimalizaci zobrazení do elementární formy, oholené kostry myšlenky bez nadbytečného obsahu. Tento cyklus není uzavřen, vždy jak se objeví nové elementární téma a bude objektivně zobrazitelné, což je někdy velmi těžké v případě dodržení předešlých vět, bude dál pokračovat.

Tematické obrazy jsou konstruované takovým způsobem, aby působily aktivním vyzařujícím dojmem a díky speciálnímu nátěru ve tmě skutečně září. Pro tento cyklus obrazů byl osobitně vybrán kvalitní hliníkový rám, který má specifickou funkci a umocňuje celkový dojem svým vzhledem a tvarem. Pro cyklus byl zvolen horizontální formát o velikosti cca metr čtvereční, který působí v interéru velkorysým a přitažlivým dojmem. Obrazy jsou velmi lehké, co usnadňuje už tak jednoduchou instalaci.

Úplné a podrobné informace o jednotlivých obrazech jsou sdělitelné konkrétním majitelům.

 

Peter Komarňanský, autor

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Naše přednosti

Každý kus má vlastní autentické zobrazení a přesné parametry.

Každý kus má svoji objektivní specifikaci a hodnocení kvality.

Náhrdelníky jsou náš design a naše ruční výroba.

Se zákazníky komunikujeme co nejvíc osobně a jednotlivě.

Recyklujeme obalový materiál a myslíme ekologicky.

Důležité informace

Pro objednávky ze států s měnou EUR zvolte vpravo nahoře měnu EUR.

Po dohodě jsme schopni odeslat zboží po celé EU a zasíláme po platbě předem.

Zákaznická linka ARTSELECT
Peter Komarňanský
Všechna práva vyhrazena ARTSELECT.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz