Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Blog
Portál ARTSELECT.cz v provozu!
30.10.2018
Portál ARTSELECT.cz v provozu!
Zahájení provozu portálu je první velká událost v existenci projektu ARTSELECT. číst celé
Zobrazit všechny články
Jsme na Facebooku
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Proč právě kameny?
26.02.2017

Proč právě kameny?

Horniny jsou přírodní heterogenní minerální asociace různého složení, textury a struktury, které vznikly působením geologických procesů a v podobě různých horninových těles v případě země vytvářejí její kůru.

Z pohledu výtvarníka je hlavně důležité, že jsou to různé textury a struktury, že mají tvar podle přírodních zákonů, také různou barvu, lesk a průhlednost. Samozřejmě z praktického hlediska jsou velmi vhodné jejich vlastnosti, jako mimořádná trvanlivost, tvrdost a pevnost. Každý kámen je originálním kusem horniny složené z minerálů a s ním se už konkrétně pracuje.

Velmi důležitou částí procesu je jejich výběr podle určených objektivních pravidel, kde se většinou už objeví budoucí potenciál jednotlivého kamene. Naší ideou je co nejvíc procesně korespondovat s kamenem při úpravě jeho vzhledu. To znamená měnit kámen z původní formy podle stejných objektivních pravidel a pomoci mu podtrhnout jeho kvalitu kreativním zásahem v mezích od restaurátorské úpravy v případě fosílií, krystalických forem a suiseki až po kontrolovanou úpravu na báze suiseki, freeform nebo art a jejich odborná, estetická i praktická adjustace. Základní myšlenkou projektu je hledání krásy v kameni samotném a to je prioritou.

Tuto myšlenku ovlivňuje princip znázorňovat přírodní, geometrické, fyzikální, chemické a podobné zákonitosti, které jsou v kameni bohatě zastoupeny a zobrazit je v sofistikované formě. Vždyť kámen nás doprovází od pravěku, jako jeden z prvních tvůrčích materiálů a tak si zaslouží naši pozornost. A to je odpověď na otázku, proč právě kameny jsou jedním z našich prioritních materiálů.

 

Peter Komarňanský, autor projektu

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Naše přednosti

Každý dodaný kus je vždy ten stejný který si objednáte.

Každý produkt má samostatné místo a autentické zobrazení.

Produkty mají věcnou specifikaci a přesné parametry.

Kameny prochází hodnocením do kategorií kvality.

Zákaznická linka ARTSELECT
Peter Komarňanský
Všechna práva vyhrazena ARTSELECT.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.